DVV International Ukraine спільно з Всеукраїнською асоціацією учителів історії та громадянознавства «Нова Доба» проводить конкурс Радянське минуле: (Пере)осмислення історії.

DVV International Ukraine спільно з Всеукраїнською асоціацією учителів історії та громадянознавства «Нова Доба» за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини зараз проводить конкурс Радянське минуле: (Пере)осмислення історії. Цей проект складається із трьох частин: (а) проведення молодими людьми незалежного дослідження під керівництвом вчителів-наставників, (б) підвищення професійного рівня вчителів історії / суспільних дисциплін, (в) сприяння формуванню інклюзивної культури пам’яті.
У 2017-18 DVV International Ukraine успішно провела перший міжнародний конкурс з історії, що позитивно зарекомендував формат конкурсу-проекту. Конкурс допоміг молоді під керівництвом підготованих нашим офісом вчителів провести незалежні дослідження і взяти на себе роль акторів у формуванні такої культури пам’яті, яка дозволяє долати шкідливі стереотипи та спрощення. За підсумками українського конкурсу було підготовано публікацію, з якою можна ознайомитись за посиланням –  http://www.dvv-international.org.ua/fileadmin/files/eastern-neighbors/Ukraina_pics/Publications/Brochure_History_project._compressed.pdf

 

Ми запрошуємо молодих людей та вчителів дослідити не лише радянську політичну історію, а й радянське повсякдення: як жили люди, що їх цікавило, що вони читали, як працювали, яким чином проводили свій вільний час тощо. Ми переконані, що такий підхід не лише допоможе краще зрозуміти характер радянського часу, а й дасть необхідні інструменти для переосмислення його спадку.

Аби взяти участь, слід до 1 березня подати конкурсну роботу. Переможці отримають цінні подарунки та невеличкі гранти на реалізацію громадських ініціатив пов’язаних із радянським періодом. Більше деталей на нашому сайті – http://competition.novadoba.org.ua/ та фейсбуці – https://www.facebook.com/SovietPastCompetition

 

01/02